wtorek, 11 marca 2014

Tarnica - Bieszczady

Tarnica jest to najwyższy szczyt Bieszczadów 1346 m n.p.m. Na jego wierzchołku znajduje się żelazny krzyż z tablicą, które zostały postawione na pamiątkę pobytu tam naszego papieża Jana Pawła II, który wówczas był jeszcze księdzem - 5 sierpień 1953 r.

Tarnica - Bieszczady

Na Tarnicę wyruszyliśmy z Wołosatego, niewielkiej wioski położonej ok. 5 km od Ustrzyk Górnych. Szlak ten oznaczony jest kolorem niebieskim i wiedzie częściowo przez las, a częściowo rozpościerając przepiękne widoki. 
Będąc na szczycie widoki rozciągają się przecudne, jednakże z racji tego, że jest to chyba najbardziej uczęszczany szlak, to na Tarnicy zastaliśmy cały tłum ludzi. Dlatego na wędrówkę na ten szlak polecam wybrać okres po za szczytem turystycznym i oczywiście w tygodniu, a nie w weekend, gdyż wówczas będzie można się w spokoju nacieszyć przyrodą i przepięknymi widokami.


6 komentarzy:

 1. W tym roku wybieramy sie z Żona wlasnie tam

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam góry, zwłaszcza wysokie, ale po niższych łatwiej spacerować. Ładne zdjęcia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Tarnicę muszę się koniecznie! wspiąć w tym roku ;) W Bieszczadach byliśmy na jesień i było super, jeśli masz ochotę zerknąć, zapraszam http://wenus-lifestyle.pl/2013/10/bieszczady-jesienia/

  OdpowiedzUsuń
 4. Widoki bajeczne:) Tarnica jeszcze przede mną. Chętnie się wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne widoki. :) Mieszkam na Jurze, gdy wykańczaliśmy dom pan hydraulik był z Radomska jak do nas przyjechał był pod takim wrażeniem terenu. Mówił...ale się fajnie do was jedzie.. górki i pod górkę, a u mnie jak spojrzeć tak płasko. Podobno mówił do swojej żony...Baśka chodź ze mną, zobaczysz jak wyglądają górki :)

  OdpowiedzUsuń