niedziela, 11 grudnia 2016

Praga w kolorach jesieni

Praga - stolica Czech to piękne miasto, które zachwyca zabytkowymi budowlami, oraz pięknym i dużym Starym Miastem. Warto wybrać się tam na weekend i poczuć klimat tego miasta. Większość miejsc wartych uwagi znajduje się od siebie w dość niewielkiej odległości, więc bardzo przyjemnie spaceruje się uliczkami Pragi.
W Pradze spędziliśmy dwa jesienne dni i według mnie jest to wystarczający czas na zwiedzenie najważniejszych miejsc w tym mieście. 


Praga


W Pradze byliśmy już z samego rana dzięki czemu mogliśmy obserwować budzące się do życia miasto.
Rynek Starego Miasta to jeden z najpiękniejszych placów Pragi i skupisko cennych zabytków architektury.
Centralne miejsce Rynku zajmuje pomnik Jana Husa, filozofa, kaznodziei i rektora praskiego uniwersytetu.


Znajduje się tu również piękny kościół Marii Panny przez Tynem z charakterystycznymi bliźniaczymi wieżami.


Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jest praski zegar astronomiczny. Nie sposób go przegapić gdyż zawsze stoi pod nim grupa ludzi, a o każdej pełnej godzinie zbiera się tłum, aby oglądać kilku minutowy spektakl ruchomych figurek. 

Kolejnym obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Pragi jest most Karola. To właśnie tu najbardziej poczułam klimat tego miasta, dzięki wspaniałym widokom i atmosferze, która tam panuje.

 

Wzgórze Petrin to najlepsze miejsce na podziwianie Pragi z góry. Łatwo się tam dostać dzięki kursującej kolejce, ale również można wejść piechotą. 


Na szczycie wzgórza dominuje wieża widokowa przypominająca trochę wieżę Eiffla. To właśnie na nią warto wejść aby podziwiać Pragę z góry.  

Ogród Waldsteina to najlepsze miejsce na odpoczynek. Ogród jest utrzymany w stylu francuskim, a największą jego atrakcją jest sztucznie stworzona grota z malowniczymi stalaktytami i stalagmitami.
Havelskie trziste to słynne targowisko przy ulicy Havelskiej, gdzie można kupić wszelkiego rodzaju pamiątki, owoce i warzywa a także wiele innych mniejszych i większych drobiazgów.


Praga to urocze, zabytkowe i kolorowe miasto, do którego warto pojechać o każdej porze roku :-)

13 komentarzy: