niedziela, 14 sierpnia 2016

Razem będzie lepiej - Jojo Moyes - recenzja książki

"Razem będzie lepiej" to "......... opowieść o rodzinie, która nigdzie nie pasowała. O dziewczynce, która była trochę dziwna i wolała matematykę od makijażu. O chłopaku, który lubił się malować i nie należał do żadnego plemienia..."


To historia samotnej matki Jess, która ma w życiu ciągle pod górę. Sama wychowuje dwójkę dzieci, a mąż nie pałci almentów. Jej syn jest gnębiony przez rówieśników, za swoją odmienność, a córka nie może wykorzystać swojej życiowej szansy bo Jess na to nie stać. 
Lecz pewnego dnia w życiu Jess pojawia się światełko w tunelu w postaci mężczyzny, którego poznaje, a który również dźwiga wiele problemów jak się później okazuje. 
Z pozoru spotyka się dwoje całkowicie różnych ludzi, lecz wcale nie dzieli ich tak wiele.....

Jojo Moyes pokazuje nam zwykłe życie. Życie, w którym każdy ma problemy i niesie ze sobą bagaż doświadczeń. Ale mimo to, iż czasem wydaje się że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia to autorka pokazuje iż z każdej sytuacji jest wyjście i od każdego dna można się odbić. A wspólnymi siłami da się rozwiązać i przezwyciężyć wszystko.

"Razem będzie lepiej" Jojo Moyes Wydawnictwa Znak Literanova to naprawdę bardzo dobra książka, sięgnijcie po nią, a na pewno nie zawiedziecie się. Polecam ją każdemu kto potrzebuje zastrzyku pozytywnej energii :-) 

6 komentarzy: