niedziela, 21 sierpnia 2016

Idealna - Magda Stachula - recenzja

Dziś chciałam Wam polecić kolejną książkę wartą przeczytania,  "Idealna" Magdy Stachula wydana przez Wydawnictwo Znak Literanova to książka, która tak wciąga, iż pochłania się ją praktycznie na raz :-)
"Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć.
Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która jej nie pasuje. Potem wydarza się coś jeszcze.....
Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan......"


Idealna


Anita główna bohaterka marzy o dziecku i bezskutecznie leczy się od kilku lat. Jej mąż niestety traktuje tę sprawę bardzo swobodnie, przez co Anita wszczyna ciągłe awantury a całe ich życie podporządkowuje swojemu celowi. To wszystko powoduje iż oboje oddalają się od siebie. Ania pracuje w domu, nie lubi i boi się wychodzić na ulicę. A cały jej świat to internetowe kamerki, przez które ogląda różne miasta na świecie. Szczególnie upodobała sobie Pragę i pewną linię tramwajową, a tam pewną parę, których zaczęła traktować jak dobrych znajomych. Pewnego dnia w swojej szafie znajduje nową sukienkę, której sama nie kupiła, a w torebce szminkę w kolorze którego nie lubi. Maż zaczyna uważać, że Anicie odbija. A ona zaczyna zastanawiać się czy traci zmysły, czy jest ktoś kto bawi się jej kosztem, a może jej zagraża?
Jeśli chcecie poznać odpowiedź na te pytania to koniecznie sięgnijcie po ten thriller, który polecam, gdyż nie pamiętam kiedy ostatni raz czytałam tak dobrą książkę, która by mnie aż tak wciągnęła, że pochłonęłam ją na raz wczorajszego wieczoru :-)


13 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa propozycja do przeczytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowała mnie, muszę ją przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moze pewnego wieczoru tez przeczytam :) skoro warto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbliżają się długie jesienne wieczory, więc ta książka będzie jak znalazł :-)

   Usuń
 4. Ale mnie zaciekawiłaś, muszę ją zdobyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealna na długie jesienne wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 6. mhm, pysznie to wygląda, postaram się znaleźć chwilę w tym tygodniu, aby wypróbować ten oryginalny przepis. Uwielbiam Twoje wpisy i czekam na następne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaintrygowała mnie ta książka, muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń