niedziela, 24 kwietnia 2016

Harem Sulejmana - recenzja książki

Witajcie kochani w niedzielne popołudnie. Pogoda dziś nas nie rozpieszcza, jest zimno i mokro, i nie ma się ochoty wychodzić na zewnątrz. W takie właśnie popołudnie uwielbiam czytać książki, z kubkiem gorącej herbaty, przykryta kocykiem przenoszę się w inny świat, świat książki......
Chcę Was dziś przenieść do epoki imperium osmańskiego i podzielić  się z Wami powieścią, którą właśnie przeczytałam, a jest to książka wydawnictwa Między Słowami - HAREM SULEJMANA, której autorem jest Colin Falconer. Jest to powieść o bohaterach serialu Wspaniałe stulecie.

Harem Sulejmana

Większa część akcji rozgrywa się w XVI wiecznym Stambule. Głównymi bohaterami są sułtan Sulejman oraz kobiety jego haremu, a zwłaszcza jedna kobieta Hurrem, która jest wielką intrygentką z niezwykle piękną urodą i dzięki temu całkowicie zawładnęła sułtanem, który spełniał jej wszystkie zachcianki. A jakie i jak daleko był w stanie posunąć się sułtan aby zadowolić swoją kobietę tego właśnie dowiecie się z tej powieści, jak również zanurzycie się w świat intryg bohaterów, którzy czasem potrafili poświęcić im całe swoje życie.
Powieść ta również przedstawia nam tradycje osmańskie, np. takie, że sułtan posiada harem, w którym znajduje się 300 kobiet, które pragną zrobić wszystko dla sułtana. Gdy sułtan wybierze jedną z nich to ma ona specjalne prawa i przywileje, a gdy urodzi mu syna to wówczas zostaje jego żoną. Sułtan może mieć aż cztery żony, a każda następna kobieta jeśli zaszła by w ciążę to już nie zostaje żoną sułtana tylko musi usunąć dziecko. 
Te jak i wiele innych ciekawostek znajdziecie właśnie w tej powieści.


Zmysłowa, emocjonująca, o tajemnicach Haremu Sulejmana II Wspaniałego i złotej epoce imperium osmańskiego taka jest właśnie ta powieść, którą serdecznie polecam.


12 komentarzy:

 1. Masz rację taka pogoda jak dziś jest w sam raz do czytania książek, a ta zapowiada się fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęcający opis, muszę sięgnąć po tą pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam kilka odcinków w telewizji, bo moja mama oglądała od poczatku aż do końca. Książka też pewnie ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam kilka odcinków w telewizji, bo moja mama oglądała od poczatku aż do końca. Książka też pewnie ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie się zapowiada. Warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Intrygujący jest już sam tytuł. Bardzo chętnie zagłębiłabym się w tej powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam serial "Wspaniałe stulecie". Bardzo chętnie przeczytałabym również książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz ten serial to również koniecznie powinnaś przeczytać tą powieść :-)

   Usuń
 8. lubie ksiazki a ta moze byc interesujaca

  OdpowiedzUsuń