sobota, 21 listopada 2015

Połonina Wetlińska

Witajcie kochani w ten sobotni jesienny poranek. Niestety za oknem pogoda nie zachwyca aby wychodzić, więc dziś zapraszam Was na wspomnienie lata w Bieszczady na Połoninę Wetlińską :-)
Połonina Wetlińska (1255m n.p.m.) jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Wiedzie na nią kilka szlaków, z których najłatwiejszym jest szlak żółty. Jest znana głównie z tego, iż znajduje się tam legendarna Chatka Puchatka, która jest najwyżej położonym w Bieszczadach schroniskiem bez prądu i bez bieżącej wody. Grzbietem Połoniny Wetlińskiej przebiega główny czerwony szlak beskidzki. Na wschód prowadzi do Brzegów Dolnych, a później na Połoninę Caryńską, z której schodzi się do Ustrzyk Górnych. Stamtąd przez Szeroki Wierch na Tarnicę i zakończenie jest w Wołosatem. Na zachód główny szlak beskidzki biegnie przez Roh, Przełęcz Orłowicza, Smerek, Okrąglik i Cisną, aż do Komańczy. 

Wybierając się w Bieszczady z pewnością nie można ominąć tych przepięknych górskich szlaków - polecam :-)

Połonina Wetlińska
10 komentarzy:

 1. Wspaniałe Bieszczady i super zdjęcia :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham Bieszczady o każdej porze roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie muszę pojechać w Bieszczady :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak musisz się koniecznie kiedyś wybrać w te rejony Marzenko :-)

   Usuń
 4. Bieszczady to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce na ziemi :) Nie wiem co takiego w nich jest, ale mają niepowtarzalny klimat. Ja z kolei uwielbiam Bukowe Berdo, z jego skałkami i zaroślami jarzębin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, kto raz tam zagości, będzie już zawsze wracał :-)

   Usuń
 5. Oby do wiosny by takie widoki ponownie zobaczyć! :)

  OdpowiedzUsuń