niedziela, 9 marca 2014

Świątynia Złotego Buddy w Bangkoku - Tajlandia


Wszystkie świątynie w Azji są kolorowe i lśniące co tworzy taki niesamowity bajkowy klimat. W środku zawsze panuje przepiękny zapach, za sprawą licznych kwiatów oraz kadzidełek przynoszonych przez wiernych wyznawców buddyzmu.
Wchodząc do świątyń w Azji trzeba uszanować wiarę i zwyczaje tamtejszych ludzi. Dlatego też wchodząc do środka świątyni trzeba mieć zakryte ramiona oraz spodnie lub spódnice do kolan, a także trzeba zostawić buty przed świątynią, gdyż do środka można wejść tylko na boso.

Świątynia Złotego Buddy w Bangkoku to świątynia położona w chińskiej dzielnicy Bangkoku i znajduje się w niej największy na świecie posąg Buddy, wykonany ze złota. 


Złoty Budda - Bangkok


Złoty Budda - Bangkok5 komentarzy:

 1. Cóż za bogactwo! super zdjęcia ! Kiedy byłam w Turcji też trzeba było przed wejściem do meczetu zakryć się , kobiety również głowy i zdjąć buty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kultury ryzyka dla nas z Europy, ale bogactwo i przepych. Warto zobaczyć, :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie to wszystko wygląda na zdjęciach, a cóż dopiero w rzeczywistości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny album. Może kiedyś się tam wybiorę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia, bardzo mi się podobają <3
  Fakt - powinno się szanować zwyczaje i kulturę innych narodów. Niestety w naszych kościołach często możemy zobaczyć nieodpowiednio ubranych ludzi . We Francji np. do katedry weszła 20-latka w krótkich spodenkach i topie na cienkich ramionkach, wg mnie to trochę nie na miejscu. Z kolei w Rzymie przesadzają w drugą stronę :P

  OdpowiedzUsuń