Podróże

niedziela, 24 lipca 2016

Konkurs z Wydawnictwem Rea

Zdrowie w smaku - Niezwykłe dania ze zwykłych roślin to książka, która jest nagrodą w dzisiejszym konkursie. Więcej o tej książce możecie przeczytać w mojej recenzji TUTAJ

Zdrowie w smaku

Zadaniem konkursowym jest napisanie w komentarzu pod tym postem jaką i gdzie dziką roślinę mieliście okazję spróbować. Najciekawsza odpowiedź będzie nagrodzona :-)

Regulamin konkursu:
  1. Konkurs trwa od 24.07.2016 - do 28.07.2016
  2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 29.07.2016
  3. Jedna osoba może zostawić tylko jeden komentarz.
  4. Do wygrania jest jeden egzemplarz książki.
  5. Przy zgłoszeniach anonimowych proszę pozostawić adres meilowy
  6. Organizatorem konkursu jest Kuchnia i Podróże a sponsorem Wydawnictwo Rea
  7. Autor komentarza, który wybiorę zostanie nagrodzony w/w książką
  8. Od momentu ogłoszenia wyniku konkursu, będę czekała 3 dni na dane zwycięzcy. W przypadku gdy wygrana osoba się nie zgłosi, wybiorę kolejną. 
  9. Dane do wysyłki nagrody proszę przesłać na adres mailowy kuchniaipodroze@gmail.com 

10 komentarzy:

  1. Miałam okazję spróbować pokrzywy w sałatce i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona bo bardzo mi posmakowała, ale w domu nie umiem jej przygotować.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W tej książce można znaleźć wiele przepisów na wykorzystanie różnych takich roślin.

      Usuń
  2. Zdecydowanie pokrzywa jest taką dziką rośliną, którą często można wykorzystywać w kuchni przy sporządzaniu posiłków. Jest cenna zwłaszcza wczesną wiosną. Zawiera przecież wiele witamin i mikroskładników.Jej działanie lecznicze jest chyba wszystkim znane. Ja pokusiłam się o wykonanie zupy szczawiowej z dodatkiem pokrzywy. Szczaw to przecież źródło witaminy C. Korzystnie działa na naszą skórę. Taka zupa to samo zdrowie. Oczywiście smak to kwestia gustu i upodobań. Moje dzieci nie były zachwycone, ale mnie smakowało. Taką zupę pokrzywowo-szczawiową polecam miłośnikom dań z wykorzystaniem dzikich roślin. Danie jest tanie i szybkie w wykonaniu. Hołdując zasadzie - DOBRE BO POLSKIE polecam !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo jestem ciekawa jak smakuje taka zupka, chyba sama się skuszę i ją przygotuję :-)

      Usuń
  3. Ja byłem w kilku egzotycznych krajach, ale niestety nie miałem okazji jeść jakiejś dzikiej rośliny.. Tylko pamiętam trawę cytrynową, ale ona nie jest aż tak egzotyczna.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak trawa cytrynowa jest bardzo popularna w krajach egzotycznych, ja również miałam okazję ją spróbować :-)

      Usuń
  4. Jest kilka roślin, które zrobiły na mnie wrażenie. Na przykład pokrzywa w zupie, mlecz w salatce czy kwiaty bzu smażone w cieście naleśnikowym. Wszystkie dania autorstwa mojej Mamy :) gomuummygo.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Kłokoczka!
    Prawda, że nazwa piękna i tak bardzo polska? Może zacznę od ogólnego przedstawienia tej rośliny - jest to krzew przypominający trochę z liści jesiona, na których brzegach rozwijają się owoce. Mimo ze kłokoczka występuje w południowej Polsce, to ja miałam okazję ją skosztować na wakacjach w Gruzji. Trafiliśmy z męże do pewnej restauracji i postanowiliśmy zamówić sobie najdziwniej brzmiące potrawy. Ja wzięłam dżondżoli – marynowane kwiatostany kłokoczki. Jaka to była uczta dla kubków smakowych! Do dzisiaj pamiętam ten cudny smak. To było najlepsze danie, jakie jadłam nie tylko w Gruzji, ale w całym swoim życiu i jeśli będziecie tylko mieli okazję, spróbujcie koniecznie!

    OdpowiedzUsuń
  6. Liść pandany, kang kung ( szpinak wodny) - miałam okazje spróbować w Azji. Mizunę miałam przyjemność posmakować w Japonii. Soliród zielony również w Azji. To tyle co z takich dziwnych roślin pamiętam. A kwiaty akacji w naleśnikach - super sprawa :-)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja kiedyś próbowałam herbatę z pokrzywy ale mi nie smakowała :(

    OdpowiedzUsuń