Kochani dziś chciałabym Wam przedstawić kilka zdrowych produktów firmy KruKam, które możecie zakupić np. w sklepie Biedronka. Niektóre z nich z pewnością używacie w swojej kuchni, a te których jeszcze nie mieliście okazji używać polecam wprowadzić do swojej codziennej diety, gdyż nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, o które trzeba dbać. Quinoa czyli komosa ryżowa, ksylitol, ostropest, młody jęczmień, błonnik naturalny, nasiona chia, jagody goji to źródła wielu cennych witamin, składników i minerałów. A poniżej szerszy opis tych produktów...
Quinoa czyli komosa ryżowa - oprócz białka zawiera wiele innych cennych dla zdrowia składników odżywczych. Jest dobrym źródłem magnezu, wapnia oraz żelaza. Dostarcza nienasycone kwasy tłuszczowe, między innymi Omega-3. Wśród zbóż komosa wyróżnia się wysoką zawartością witaminy E oraz nie zawiera glutenu.
W kuchni jest doskonałym dodatkiem do sałatek lub można ją stosować jako zamiennik ryżu lub kaszy.
Ksylitol - jest niskokaloryczną substancją słodzącą, występującą naturalnie w przyrodzie. Charakteryzuje się słodyczą zbliżoną do sacharozy, lecz dostarcza o 40% mniej kalorii. Jest przetwarzany przy minimalnym udziale insuliny i prowadzi do mniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż spożycie go w nadmiernych ilościach może skutkować dolegliwościami układu pokarmowego.
Ostropest plamisty - przypisuje mu się właściwości wspomagające pracę wątroby, ze względu na zawartość substancji zwanej sylimaryną.
Młody jęczmień - jest źródłem cennych wartości odżywczych. Dostarcza wielu witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Zawiera witaminy z grupy B, C, E i beta-karoten oraz kwas foliowy, a także składniki mineralne takie jak: magnez, potas, żelazo i wiele innych. Dzięki zawartym witaminom i polifenolom posiada właściwości przeciwutleniające, a więc przeciwzapalne.
Babka płesznik (błonnik naturalny)- jest stosowana w medycynie ludowej m.in. na kaszel, dolegliwości jelitowe, bóle kostno-mięśniowe. Jest cennym źródłem błonnika, a w kontakcie z wodą zyskuje konsystencję, która korzystnie wpływa na perystaltykę przewodu pokarmowego, zapobiegając zaparciom.
Nasiona Chia zwane również jako nasiona szałwii hiszpańskiej - są bogate w wapń, żelazo, magnez i cynk, a także zawierają kwasy Omega-3 wpływające pozytywnie m.in. na układ sercowo-naczyniowy. Ponadto dostarczają antyoksydantów i błonnika.
Nasiona można dodawać całe lub zmielone do musli, jogurtów, sałatek oraz wypieków.
Jagody goji - zawierają znaczne ilości białka, kwasów Omega-6 oraz witamin z grupy B, C i E, a także składniki mineralne takie jak cynk, selen, żelazo i wapń. Dostarczają one bioaktywnego składnika, wykazującego właściwości przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, a także stymulujące układ odpornościowy.
Należy pamiętać o tym, iż jagody goji można spożywać wyłącznie w formie suszonej, nigdy świeżej, a także że nie powinny po nie sięgać osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe.
Muszę koniecznie spróbować :)
OdpowiedzUsuńAniu produkty sa na prawde super warto sie do nich przekonac :-)
UsuńJeszcze nie jadłam ale na pewno to zmienię
OdpowiedzUsuńJa uzywam ostropest i nasiona chia i wczesniej zamawialam ich przez internet a teraz mam pod reka w Biedronce :-)
OdpowiedzUsuńDokladnie Marto takie zdrowe produkty teraz mamy juz pod reka :-)
UsuńLubię komosę ryżową i nasiona chia. Nie przepadam jednak za nasionami goji.
OdpowiedzUsuńJa nasiona goji lubie uzywac do deserow.
UsuńMoja siostra takie eksperymentuje to jej polecę
OdpowiedzUsuńKoniecznie Malgosiu :-)
Usuń